زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند

زایران ایرانی در عراق آسیب ندیده‌اند

به تأیید مسؤولان عراقی، وضعیت تضمینی امنیت در این کشور به‌مناسب اربعین، 10 برابر شده است و رسانه‌های عراقی این موضوع را در روزهای اخیر بارها اعلام کرده‌اند.

مدير عامل شركت كارگزاران زيارتي سراسر ايران (شمسا) گفت: خوشبختانه هيچ‌يك از زايران ايراني از متفرقه‌ها و افرادي كه تحت پوشش اين شركت به عتبات عاليات عراق اعزام شدند، از عمليات‌هاي انتحاري امروز و روز گذشته در اين كشور آسيبي نديده‌اند.

مصطفي مهذب در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌كه هيچ‌يك از زايران ايراني در ميان زايران آسيب‌ديده از انفجارهاي بغداد و كربلا نبوده‌اند، اظهار كرد: برنامه‌ي كاروان‌هاي زيارتي ايران مانند گذشته پي‌گيري مي‌شود و مشكلي براي زايران ايراني وجود ندارد.

وي درباره‌ي تشديد اقدامات امنيتي در عراق براي زايران ايراني با توجه به فرارسيدن روز اربعين، گفت: به تأييد مسؤولان عراقي، وضعيت تضميني امنيت در اين كشور به‌ مناسب اربعين، 10 برابر شده است و رسانه‌هاي عراقي اين موضوع را در روزهاي اخير بارها اعلام كرده‌اند.

مهذب ادامه داد: به‌جز گروهي كه براي تأمين امنيت زايران مشخص شده‌ و كاروان‌هاي ما را تا نجف و كربلا همراهي مي‌كند، اقدام ديگري براي كاروان‌هاي زيارتي ايران اضافه نشده است، چون عراقي ‌ها مسؤول تأمين امنيت زايران ايراني هستند و در خاك عراق و حرم‌هاي زيارتي اين كشور، ما در تأمين امنيت زايران دخالتي نداريم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، يك عامل انتحاري روز (جمعه، 25 بهمن‌ماه) با انجام عملياتي در جنوب بغداد و در مسير اصلي زايران شيعه، 32 نفر را كشت و 84 نفر ديگر را زخمي كرد. اين عمليات در اسكندريه واقع در 40 كيلومتري جنوب بغداد رخ داد.

عصر روز (پنجشنبه، 24 بهمن‌ماه) نيز در يك عمليات انتحاري كه كم‌تر از يك كيلومتر مانده به حرم امام حسين (ع) در كربلا را هدف قرار داده بود، هشت زاير شيعه شهيد و حدود 56 نفر ديگر زخمي شدند.

اين اتفاق‌ها در عراق و در مسير حركت و حضور زايران درحالي رخ مي‌دهند كه دوشنبه‌ي آينده، اربعين حسيني است و دولت عراق تعداد نيروهاي امنيتي را به اين مناسبت افزايش داده است.
نظرات کاربران