ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان

ضرورت حفظ حقوق ایرانیان از سوی‌ عربستان

حفظ و صیانت از حقوق زائران ایرانی در کشور عربستان پایمال نشودضروری است و در صورت بروز هرگونه اتفاقی برای زائران باید خسارت آنها در نظر گرفته شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري به نقل از باشگاه خبرنگاران، حميد اصغرزاده با بيان اينكه حمايت حقوقي از اتباع ايراني در كشور عربستان برعهده ايران است اظهارداشت: حمايت حقوقي از اتباع ايراني برعهده جمهوري اسلامي ايراني است و در صورتي‌كه حجاج با مقررات و قوانين كشور عربستان آشنا باشند درگير بسياري از مشكلات احتمالي نخواهند شد.
 
 اين حقوقدان در مورد شرايط اين حمايت ادامه داد: حفظ و صيانت از حقوق زائران ايراني در كشور عربستان پايمال نشودضروري است و در صورت بروز هرگونه اتفاقي براي زائران بايد خسارت آنها در نظر گرفته شود.
 
 وي در ادامه افزود:جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند از طريق سازمان‌هاي مربوط پيگير حق و حقوق زائران خود دركشور عربستان باشد.
 
 اصغرزاده با اشاره به وظايف كشور عربستان به عنوان كشور ميزبان در طول ايام حج، تصريح كرد: كشور عربستان به عنوان ميزبان حجاج وظايف  ديني،اخلاقي و قانوني برعهده دارد كه در سال‌هاي اخير اين ميزبانان نشان داده‌اند كه در ايام حج به جاي تاكيد  بر اتحاد و همدلي مسلمانان تحت تاثير گرايش‌هاي سياسي برخي مشكلات و مزاحمت‌ها رابراي حجاج ايراني فراهم مي‌كنند.

اين وكيل پايه يك دادگستري خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند از طريق سازمان‌هاي مربوط پيگير حقوق زائران خود دركشور عربستان باشد.
نظرات کاربران