زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است  زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است  زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
 زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است  زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است  زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است  زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است  زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است

 زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است

آیت الله محمد محمدی ری شهری گفت: معرفی ائمه اطهار(ع) و فلسفه زیارت آنان را می توان در قالب فیلم و سایر ظرفیت های هنری در میان افراد جامعه ترویج داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله محمد محمدی ری شهری امروز (دوشنبه) در دیدار با دبیران جشنواره حکمت و نیایش اظهار داشت: معرفی ائمه اطهار(ع) و فلسفه زیارت آنان را می توان در قالب فیلم و سایر ظرفیت های هنری در میان افراد جامعه ترویج داد.
وی تصریح کرد: تاکنون اقدامات فرهنگی و هنری خوبی در این زمینه انجام شده ولی نسبت به جایگاه ائمه طاهرین (ع) و امامزاداگان باید فعالیت های بیشتری انجام شود.
آیت الله ری شهری برگزاری چندین دوره جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم (ع) را مفید ارزیابی کرد و یادآور شد: استمرار این حرکت در ابعاد ملی لازم است و برای اجرای باشکوه آن همکاری و ظرفیت نهادهای مختلف از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مثمر ثمر خواهد بود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قالب جشنواره‌های «آیات» در استان تهران گفت: این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار برتر پژوهشی، علمی و ادبی در حوزه عترت برگزار می‌شود.
احد جاودانی افزود: تقویت مبانی دینی و بنیان‌های اخلاقی با محوریت نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، حمایت از پژوهشگران، استادان، هنرمندان و فعالان حوزه معارف و مفاهیم عترت طاهره(ع)، جریان‌سازی و رونق بخشی به این نوع آثار پژوهشی ازجمله اهداف این جشنواره است.
وی ابراز کرد: معرفی ابعاد شخصیتی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره جزو برنامه های مهم این اداره کل بوده است و از ظرفیت فرهنگ و هنر در معرفی و بازشناسی بیشتر ائمه (ع) بهره گرفته می شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران