سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید

سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة در حرم امامین عسکریین(ع) به اتمام رسید

رئیس ستاد بازسازی عتبات سامرا از اتمام عملیات سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة حرم مطهر امامین عسکریین(ع) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات؛ عباس قطب‌الدینی، رئیس ستاد بازسازی عتبات سامرا گفت: با استعانت از ائمه اطهار(ع) سنگ‌فرش صحن باب‌القبلة حرم مطهر امامین عسکریین(ع) به مساحت هزار و ۴۵۰ مترمربع به پایان رسید، صحن باب‌القبلة از شمال به حرم مطهر و از جنوب به مضیف و آشپزخانه حرم محدود می‌شود.

وی افزود: پس از گودبرداری و زیرسازی توسط واحد فنی مهندسی حرم مطهر امامین عسکریین(ع) و تحویل صحن به ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا، عملیات بتن‌ریزی یک ماه پیش از اربعین حسینی آغاز شد و طی مدت ۱۵ روز بتن‌ریزی انجام شد.

قطب‌الدینی افزود: به دلیل تقارن ادامه کار با اربعین حسینی، سنگ‌فرش باب‌القبلة پس از اربعین در دهم جمادی‌الاول آغاز و به مدت ۳۰ روز انجام شد. این سنگ فرش با استفاده از سنگ‌های سفید و طوسی کریستال قروه کردستان با ابعاد ۴۰ در ۴۰ در ۴ سانتی‌متر و به مقدار هزار و ۴۵۰ متر مربع انجام شد.

به گفته وی، کار سنگ‌فرش باب‌القبلة طی دو مرحله از ابتدای پروژه تا انتها در مجموع ۴۸ نفر شامل ۱۲ نفر سنگ‌کار، ۱۲ نفر کمک سنگ‌کار و ۲۴ نفر کارگر از نیروهای کار متبرع و استادکار استفاده شده است. استادکاران و نیروهای متبرع در این پروژه از استان‌های چهارمحال بختیاری، سمنان و خراسان جنوبی بودند.

قطب‌الدینی یادآور شد: تأمین مصالح عملیات سنگ‌فرش به طور کامل از محل نذورات و اعتبارات ستاد بازسازی عتبات عالیات بوده است.

یادآوری می‌شود، پیش از این، صحن باب‌الغیبة، قسمت ورودی زائران در حرم مطهر امامین عسکریین(ع) نیز با همت عوامل ستاد بازسازی عتبات عالیات به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع سنگ‌فرش شده بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران