برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان بعثه مقام معظم رهبری در گپ بعثه مقام معظم رهبری در سروش
برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان

برگزاری جشنواره «نشان محبت» در لرستان

جشنواره «نشان محبت» با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات دوشنبه، پنجم شهریور در خرم‎آباد برگزار می‏‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، جشنواره «نشان محبت»، دوشنبه، پنجم شهریورماه جاری هم‌زمان با سالروز میلاد پربرکت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام علی‌النقی(ع) در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی در لرستان برگزار می‌شود.

این جشنواره با هدف جذب مشارکت خیّران و مردم مؤمن و انقلابی استان لرستان در بازسازی و نوسازی حرمین عتبات عالیات واقع در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا به‌همت ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان برگزار می‌شود.
اصغر حقی‌پور، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان در این رابطه، گفت: این ستاد با همت والای مردم لرستان ۱۲ میلیارد نذورات شامل وجوه نقدی، طلا، زیور‌آلات و مصالح ساختمانی جمع‌آوری کرده است و علاوه‌بر این سی و هفت گروه تخصصی شامل مهندسین معماری و عمران به عتبات عالیات اعزام کرده است که این کاروان‌ها به تعداد ۳۸۴ نفر در بازسازی عتبات عالیات فعالیت داشتند کمااینکه آخرین کاروان در صحن حضرت زهرا(س) خدمت می‌کند.
وی با بیان این‌که در لرستان نذورات جمع‌آوری شده با توجه به نیت نذرکنندگان مصرف می‌شود به نقش مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان در تمام پروژه‌های نجف، کربلا، کاظمین و سامرا اشاره کرد و افزود: تمام مصالحی که در عتبات عالیات مصرف می‌شود از تولیدات داخلی است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان، با ذکر این مطلب که مشاغل آیینه‌کاری، درودگری، قلم‌زنی و فرش‌باقی از مشاغلی بود که فراموش شده بود اما با فعالیت عتبات عالیات این شهر‌ها احیا شده است، اضافه کرد: حرم حضرت امام علی(ع) در گذشته یازده هزار متر بود که ۳۰۰ برابر شده است این در حالی‌است که صحن حضرت زهرا(س) ۲۸۰ هزار متر است و در اربعین گذشته صد هزار نفر از زائران در این صحن اسکان داده شدند.
وی با اشاره به این‌که نذورات به هر نیتی نذر می‌‌شود باید همان جا مصرف شود، بیان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان در ساخت بیمارستان ۱۲۰ تخت‌خوابی زین‌العابدین(ع) مشارکت خوبی داشته است.
حقی‌پور با بیان این‌که حرم اباعبدالله(ع) کاملاً تغییر پیدا کرده است، اضافه کرد: درب حرم امامین عسگریین در لرستان ساخته و نصب شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان با اشاره به برگزاری جشنواره «نشان محبت»، گفت: این جشنواره در لرستان پنجم شهریور برگزار می‌شود و انتظار می‌رود در این جشنواره کمک‌های خوبی به ستاد عتبات عالیات شود.
وی تصریح کرد: برای برگزاری این جشنواره از مهمانان سراسر کشور دعوت شده است که نیازمند دو دستگاه خودرو برای پیگیری امورات جاری هستیم کمااینکه اسکان در مهمان‌سراها، طراحی کارت دعوت و تبلیغات، تامین بسته‌های فرهنگی برای مهمانان از دیگر مواردی است که در این جشنواره مدنطر است کمااینکه جشنواره نشان محبت در جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران