حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

پايان محافل انس و معرفت درسرزمين وحي درآستانه ماه محرم

تاريخ انتشار:1396/06/29 20:00
زائران ايراني در دوهتل مكارم بلازا و الصافي ميزبانان آخرين محافل انس و معرفت در سرزمين وحي بودند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، درآخرين محافل انس و معرفت كه درآستانه ماه محرم درشهر پيامبر برگزار شد زائران ايراني در جوار بارگاه مطهررسول مكرم اسلام ، صديقه طاهره و ائمه مظلوم بقيع به سوگ نشسته و براي شهيدان دشت كربلا گريستند.

دراين محافل معنوي كه در دو هتل مكارم بلازا و الصافي برگزار شد حجت الاسلام سيد محمد تقي قادري در رابطه با نيت ، اخلاص درعمل ، عمل صالح ، راز قداست مدينه و توسل و راههاي استجابت دعا سخن گفت.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با تاكيد بر اخلاص درعمل و نه كثرت درعمل اظهار داشت: اخلاص درعمل به انسان كمال مي بخشد و بالاترين مرتبه اخلاص اين است كه انسان عمل صالح انجام دهد.

وي با اشاره به اينكه قرآن راه توسل را به ما نشان داده است ، افزود: توسل به پيامبر گرامي اسلام، صديقه طاهره و ائمه اطهار راه استجابت دعاست.

وي اضافه كرد: ائمه اطهار بر اثر سلوك معنوي به نقطه اي از معنويت رسيده اند كه تجلي و مظهر اسماءالحسني و صفات جمال و جلال باريتعالي هستند.

در اين محافل حاج مهدي حق گويان نابغه قرآني كشوركه قرآن كريم را به روش هاي مختلف حفظ كرده است ؛ به سوالات قرآني حاضران پاسخ داد واين برنامه مورد استقبال زائران ايراني قرار گرفت.

بر پايه اين گزارش دراين محافل زائراني ايراني كه آخرين روزهاي حضور درمدينه را مي گذرانند و آماده مي شوند شهر پيامبررا ترك گويند با نوحه خواني مداحان اهل بيت عصمت و طهارت در فضايي حزن انگيز زمزمه فراق از مدينه را سردادند و اشك ريزان ارادت خود را به سيد و سالار شهيدان حسين بن علي (ع) به نمايش گذاشتند.


کد خبر: 77742
انتهای پیام /*