جمعه|03 آذر 1396|05 ربیع الاول 1439|24 November 2017
 • ياداشتي به بهانه پايان فتنه داعش؛

  نسبت زيباي «حج» و «مدافعان حرم»

  شهداي مدافع حرم مصداق كامل قرباني ابراهيم‌وار هستند كه از عزيزترين چيزها يعني جان، فرزند، همسر، پدر و مادر و در يك كلمه دنيا گذشتند؛ برخي از آنها حضور در مناسك حج را تجربه نكردند، اما با بذل جانشان حقيقت حج را درك كردند و پايان تكفيري‌هاي داعش را به امت اسلامي هديه كردند.
 • پيام تبريك نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت به مناسبت پيروزي برداعش

  حجت الاسلام والمسلين قاضي عسكربا انتشار پيامي ، پيروزي رزمندگان جبهه مقاومت بر تروريست هاي تكفيري را تبريك گفت و نوشت: به لطف پروردگار و مقاومت جوانان مسلمان، داعش سرنگون شد.
 • تاكيد نماينده ولي فقيه درامورو حج و زيارت ؛

  لزوم تلاش همگان براي ساماندهي هرچه بهتر زلزله زده گان

  نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با ابراز همدري با آسيب ديدگان و خانواده هايي كه عزيزان خود را در حادثه زلزله غرب كشور از دست داده اند، اظهار داشت: حوادث و بلاياي طبيعي آزمون الهي است و همگان بايد براي ساماندهي هرچه بهتر زلزله زده گان همكاري و كمك كنند.
 • رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌ زده:

  انسان‌هاي دلاور حادثه را مغلوب خود مي‌كنند

  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي كه براي بازديد از مناطق زلزله زده و دلجويي از زلزله زدگان و آسيب ديدگان به استان كرمانشاه سفر كرده‌اند، در جمع مردم اين استان، بيان داشتند: انسانهاي دلاور و پهلوان ‌مي‌ايستند و حادثه را مغلوب خود مي‌كنند. من با يكايك دل‌هاي داغدار شما همدردم.
 • در سالروز 28 صفر؛

  مشهدالرضا درسوگ سيدالمرسلين و سبط اكبرش غرق در ماتم شد

  شهرمشهد پايتخت معنوي ايران اسلامي در روز 28 صفر شاهد همايش عظيم ميليوني مردم عزادار از سراسر كشور بود .
 • 30 صفر سالروز شهادت امام رضا(ع)

  فضيلت زيارت ثامن‌الحجج علي‌بن‌موسي الرضا(ع)

  رواياتي در فضيلت زيارت امام رضا(ع) وارد شده كه درباره زيارت هيچ يك از معصومين(ع) وارد نشده است و اين دلايل مختلفي دارد كه يكي از آنها اين‌كه فقط شيعيان خالص اثناعشري به زيارت مرقدش مي‌شتابند و از بركات تربتش بهره مي‌گيرند و به پيروي از مكتبش افتخار مي‌كنند.
 • توليت آستان قدس رضوي در مراسم خطبه‌خواني شب شهادت امام رضا(ع):

  ولايت‌پذيري ملت ايران از بركات آموزه‌هاي امام رضا(ع) است

  توليت آستان قدس رضوي گفت: ولايت‌پذير ايران از بركات سخنان و آموزه‌هاي حضرت رضا عليه‌السلام است.
 • صحن و سراي رضوي در شب شهادت امام رضا(ع) غرق در ماتم شد

  با فرا رسيدن شب شهادت امام رضا(ع) بر سراسر جهان تشيع و به‌ويژه بر پايتخت معنوي ايران اسلامي و حرم مطهر رضوي اندوه و غم سايه گسترده است.
 • با رفتنت رشته نبوت و اخبار آسمان‌ها قطع گرديد

  آخرين پيغمبر الهي، اشرف مخلوقات عالمين حضرت محمد بن عبدالله (ص) پس از بيست و سه سال دعوت و مجاهدت و ابلاغ پيام الهي و پس از فراز و نشيب‌هاي فراوان در راه انجام رسالت بزرگ خويش، سرانجام در روز دوشنبه، بيست و هشتم ماه صفر يازدهم هجرت پس از چهارده روز بيماري و كسالت، رحلت فرمودند و در هجرۀ مسكوني خويش در جوار مسجدي كه تأسيس كرده بودند، به خاك سپرده شدند.
 • رهبر معظم انقلاب

  اجتماعات اربعين بايد عزم همگان را ثابت و استوار كند

  رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنان كوتاهي در جمع دانشجويان، ضمن تجليل از مراسم پرشور عزاداري اربعين حسيني گفتند: اين اجتماعات بايد عزم همگان را ثابت و استوار كند و مهم است كه در اين مسير همواره ثبات قدم داشته باشيم و تحت تاثير ناهمواري‌ها و دشواري‌ها قرار نگيريم.
 • تقويت«گفتمان مقاومت» تنها راه برون رفت ازتوطئه دشمنان است

  رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به نقاط مشترك كشورهاي اسلامي، پيام اجتماع اربعين را بسيار مهم دانست و تاكيد كرد: تنها راه نجات كشورهاي اسلامي از توطئه هاي دشمنان تقويت گفتمان مقاومت است.
 • راهبردهايي براي تقويت پيام اربعين در جهان

  رسانه هاي غربي در طي چند سال برگزاري راهپيمايي اربيعن بارها تغيير تاكتيك داده اند، از بي تفاوتي، انفعال، سانسور تا تحليل هايي كه صرفا براي منفي نشان دادن اين پديده صورت مي گيرد؛ مهم آن است كه استراتزي دشمنان هيچ گاه تغيير نكرده است و از ابزار رسانه براي مقابله با جمعيت ميليوني اربعين كه خود رسانه اي بزرگ است، استفاده مي كنند، امروز نيز برخي رسانه هاي معاند سعي مي كنند حقيقت اربعين را در ميان طوفان تبليغات خود محو كنند.
 • هزاران گام در راه است و دل مشتاق و من حيران

  رهبر معظم انقلاب روز گذشته در جلسه درس خارج فقه پيرامون پياده‌روي اربعين فرمودند: هميشه اربعين پياده‌روي بود امّا اين حركت عظيم كه يك نماد بسيار زيبا و پرشكوهي از حضور پيروان اهل‌بيت و علاقمندان به اهل‌بيت هست؛ اين نبود، ما اين را نداشتيم، اين را خداي متعال در اختيار ما گذاشت، خدا را بايستي شاكر باشيم.
 • آداب پياده‌روي اربعين از ديدگاه امام صادق(ع)

  توفيق رفتن به زيارت سيد و سالار شهيدان در مراسم اربعين آن هم با پاي پياده، شامل عاشقان شوريده حالي مي‌شود كه با شيدايي خاص خود اين سفر عشق را در مي‌نوردند تا نهايتا كام تشنه خويش را با وصال به معشوق سيراب كنند. اين سفر عشق را آدابي نوراني است كه امام صادق(ع) در ضمن حديثي به آنها اشاره مي‌فرمايد.
 • معاون امور فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در مراسم تواصي بحق عنوان كرد : غرض از خلقت انسان، بندگي و عبادت خداوند است

  معاون امور فرهنگي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت مقدمه عبادت خداوند را شناخت خداوند و امام زمان دانست و گفت: امام حسين (ع) در روايتي سه هدف را براي خلقت انسان تصوير مي كند . شناخت و معرفت خداوند ، عبادت خداوند و در نهايت نجات از بندگي ديگران.