دوشنبه|30 بهمن 1396|03 جمادی الثانی 1439|19 February 2018
زمان انتشار: 1396/11/04 - 22:21 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري دركربلاي معلي

اعمال انسان در قيامت چگونه سنجش مي‌شود؟

حجت الاسلام والمسلمين قائمي گفت:در قيامت كه روز حساب است، ملاك و معيار، عدل است و آنچه در ترازوي سنجش ريخته مي شود عمل انسان؛ ميزاني به تناسب هرچيز؛ از «ترازو»ي ماديات گرفته تا «منطق» خرد و «فضل» تقواو... مي باشد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي ، حجت الاسلام والمسلمين قائمي كه در جمع زائران حسيني در حرم مطهر سيد الشهدا(ع) سخنراني مي كرد به آيات قرآن شريف و روايات اهل بيت از ميزان اعمال يعنى وسيله سنجش اعمال انسانها در روز قيامت اشاره كردوگفت «ميزان» براى سنجش امور مادّى، ترازوست، «ميزان» براى سنجش علوم، منطق و انديشه است و «ميزان» براى سنجش معنويّات اعمال وفضائل انسانهاست است بنابراين، كسى كه به دستورات خداوند عمل نمي كند و در هوسهاى زودگذر فرو مي ‏رود در حقيقت عملاً آخرت را فراموش ميكند، طبيعى است اعمال وى در ترازوى روز قيامت، وزنى نخواهد داشت.

ايشان خاطر نشان ساخت :دنيا در حكم مسافرخانه‌اي است كه انسان براي چند روزي در آن ساكن شده است تا بتواند خود را تجهيز كرده و به سفري دائمي رود. انسان براي اينكه بتواند در اين سفر راه را به درستي بپيمايد نياز به زاد و توشه‌ي فراواني دارد تا بتواند مسير قيامت را كه مسيري جاوداني و ابدي است .

ايشان براساس فرمايشات خداوند كه بهترين زاد و توشه‌ي اين سفر طولاني، تنها تقوي و ورع و پرهيز از خطا و گناه است گفت: سعي كنيد زاد و توشه تهيه كنيد، كه بهترين زاد و توشه، پرهيزكاري است.

ايشان در ادامه گفت :قيامت روزي است كه نه مال سود مي‌بخشد و نه فرزندان؛ در آنجا تنها چيزي كه مي‌تواند نجات‌بخش انسان در قيامت باشد ايمان و عمل صالح است. وتمام، اعمال و نيات ما را مورد محاسبه‌ي دقيق خود قرار خواهد داد و خوشا به حال آناني كه كوله‌بار خود را از گناه و معصيت تهي كرده و با توشه‌ي تقوي و پرهيزكاري به ديدار پروردگار خود نائل شوند.

در پايان مراسم نوحه خواني و سينه زني توسط حاج آقا نادري مداح اهل بيت (ع) برگزار شد.


 1 2 3 4 5



برچسب ها:ميزان - معارف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: