چهارشنبه|27 دي 1396|29 ربیع الثانی 1439|17 January 2018
زمان انتشار: 1396/09/21 - 09:57 |

نام شهيد قرآني منا در ميان شهداي دانشجوي جهان اسلام مي‌درخشد

ويژه برنامه روز دانشجو «ابناء‌الخميني» و گراميداشت شهداي جهان اسلام با تجليل از مقام شهيدان والامقام در مشهد مقدس برگزار مي‌شود و نام شهيد محسن حاجي حسني كارگر نيز در پوستر تبليغات اين مراسم به چشم مي‌خورد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري تسنيم ويژه‌برنامه «ابناء‌الخميني(ره)» به مناسبت هفته دانشجو و به منظور گراميداشت شهداي جهان اسلام سه شنبه 21 آذرماه در مشهد مقدس برگزار مي‌شود و نام شهيد «محسن حاجي حسني كارگر» قاري بين‌المللي قرآن و شهيد حادثه منا نيز در پوستر تبليغات اين مراسم به چشم مي‌خورد.

اين مراسم كه با حضور آيت‌الله رئيسي توليت آستان قدس رضوي و سيد هاشم حيدري دبير كل حزب‌الله عراق همراه خواهد بود، ساعت 12:30 در چهارراه ستاري مشهد مقدس، آموزگار 69، سالن ورزشي دانشگاه پيام نور مشهد آغاز خواهد شد.در كنار ويژه برنامه‌هايي كه براي اين مراسم پيش بيني شده است، از خانواده مجاهد في سبيل الله شيخ زكزاكي رهبر شيعيان نيجريه و خانواده شهداي دانشگاه پيام نور خراسان رضوي تجليل بعمل مي‌آيد.

محسن حاجي‌حسني كارگر قاري ممتاز و بين‌المللي كشورمان كه به عنوان «يوسف‌القراء» ناميده شده است، از قاريان مبرز استان خراسان رضوي بود كه در ميادين مختلف قرآني موفق به كسب مقام شد. ايشان در مسابقات بين‌المللي كشور مالزي در سال 93 مقام نخست را كسب كرد و اين در حالي بود كه ساليان متمادي، نمايندگان كشورمان در اين مسابقات مقامي را از آن خود نمي‌كردند.

شهيد حاجي‌حسني پس از پيروزي در نبرد قرآني كشور مالزي، در سال 94 به همراه كاروان قرآني نور به حج تمتع اعزام شد و در حادثه سرزمين منا كه به جهت بي‌كفايتي آل سعود زخ داد، به همراه تعدادي از دوستان قرآني و ملت مومن و مسلمان به فيض شهادت نائل شد. مزار مطهر اين شهيد والامقام در صحن مطهر رضوي و در جوار بارگاه منور اما‌م‌الرئوف است.

برچسب ها:منا - حاج حسني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: