شنبه|04 آذر 1396|06 ربیع الاول 1439|25 November 2017
زمان انتشار: 1396/08/05 - 14:08 |

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر:

مردمي اداره شدن اربعين مورد تاكيد رهبري است/ لزوم هدف گذاري دقيق در مراسم اربعين

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت گفت: مقام معظم رهبري در خصوص مراسم زيارت اربعين همواره تاكيد داشتند كه اين مراسم به صورت مردمي اداره شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر روز پنج شنبه درهمايش آموزشي مبلغان اربعين كه در سالن همايش غديردرقم برگزار شد، با اشاره به اينكه بايد جلوه‌هاي زيباي مذهب اهل‌بيت(ع) در مراسم زيارت اربعين مطرح شود، افزود: مبلغان بايد به صورت هدفمند و برنامه ريزي شده مطالب را در اين مراسم مطرح كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به ضرورت دوري از طرح مسائل اختلافي در مراسم اربعين ، گفت: نبايد در اين مراسم به سراغ مسائل اختلافي برويم، مراسم اربعين موجب ايجاد پيوند قوي بين مردم ايران و عراق شده واين در حالي است كه دشمنان به دنبال جدا كردن عراق از ايران هستند.

وي تصريح كرد: مبلغان بايد متناسب با نياز مخاطب تبليغ كنند و سخن بگويند و از بيان مطالبي كه موجب فتنه و اختلاف مي شود پرهيز نمايند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، درادامه با اشاره به نقش نيروهاي بسيج مردمي عراق در نبرد با داعش اظهارداشت: اگراين نيروها درعراق نبودند، داعش اين كشور را مي‌گرفت و آنها توطئه ايجاد اسرائيلي ديگر در كنار مرزهاي ايران را خنثي كردند.

وي گفت: وزير امور خارجه آمريكا در روزهاي اخير با حضور در منطقه، تلاش كرد به ايران هراسي دامن بزند، و در اظهاراتش از نيروهاي بسيج مردمي عراق خواست به خانه‌هايشان برگردند، مگر اين نيروها از خارج از عراق آمده اند كه حالا بايد بازگردند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت همچنين با اشاره به اينكه سال گذشته حدود يك ميليون نفر در سامانه سماح ثبت نام كردند، افزود: برخي هم بدون ثبت نام درسامانه سماح به صورت آزاد به زيارت اربعين رفته و مي‌روند كه اين افراد ساماندهي درستي ندارند و بيمه نيستند.

وي با تاكيد براينكه سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري يك ريال از محل اربعين دريافتي ندارند وافزايش قيمت ها ربطي به اين دو نهاد ندارد ، تصريح كرد: بايد اين شبهه از ذهن مردم پاك شود و بدانند كه اين نهادها از زائرين اربعين درآمد كسب نمي كنند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به ضرورت مردمي برگزار شدن زيارت اربعين اظهار كرد: سياست اين است كه اين مراسم به صورت مردمي برگزار شود، اما بخش خصوصي كه در بحث زيارت اربعين فعال است، براي اداره خود هزينه‌هايي را دريافت مي‌كند كه اين هزينه‌ها بايد مديريت شود.

وي با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري در خصوص مراسم زيارت اربعين ازهمان ابتدا تاكيد داشتند كه اين مراسم به صورت مردمي اداره شود، اظهار داشت: اگر در مراسم اربعين به سمت دولتي شدن برويم، اين اقدام آسيب‌ جدي وارد مي‌كند و هزينه‌هاي سنگيني را به دولت تحميل خواهد كرد.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با بيان اينكه آثار و بركات فرهنگي مراسم اربعين طي سال‌هاي آينده در جامعه روشن خواهد شد، افزود: طي سال‌هاي اخير شاهد به ميدان آمدن مردم شهيدپرور ايران اسلامي و بخصوص استان هاي مرزي در مراسم اربعين بوديم بشكلي كه امروز در دو طرف مرز مشترك ميان ايران و عراق، موكب‌هاي فراواني براي پذيرايي از زائرين ايجاد شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با بيان اينكه براي اربعين بايد هدف گذاري كنيم، گفت: اين هنر روحانيت است كه بر اساس آن اهداف تبليغ كند و مردم را با تربيت ديني آشنا نمايد كه در اين صورت مي توان هم در جامعه و هم در عرصه بين المللي تحول ايجاد كرد.

وي توضيح داد: با هدف گذاري دقيق در مراسم اربعين بايد بتوانيم مردم را از جهالت فكري و عقيدتي تقويت كنيم و حركت آنها را در مسير مكتب اهل بيت شتاب بخشيم.

وي افزود: درشرايطي كه عراق امن تر شده و سوريه به فتوحاتي مهمي دست پيدا كرده، همچنين لبنان وضعيتي تثبيت شده پيدا كرده و منطقه در اختيار نيروهاي انقلابي قرار دارد، دشمن به وحشت افتاده و در تلاش است اين روابط را بر هم بزند و جلوي نفوذ ايران را بگيرد كه اگر در اربعين به سمت همدلي با ديگر كشور ها برويم براي دشمن وحشتناك است.برچسب ها:مبلغان - اربعين - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: