شنبه|05 اسفند 1396|07 جمادی الثانی 1439|24 February 2018
زمان انتشار: 1396/08/03 - 13:20 |

آية الله بشير نجفي: زيارت امام حسين (ع) والاتر از بهشت است

حضرت آيت الله بشير نجفي از مراجع نجف اشرف در ديدار گروهي از شيعيان لبنان كه براي شركت در اربعين حسيني به عراق آمده بودند، تاكيد كردند: زيارت امام حسين (عليه السلام) والاتر از بهشت است، پس از راه زيارت امام حسين (ع) وارد عالم جديدي شويد كه با تقوا و فضليت براي رسيدن به آن رقابت مي كنيد و مؤمن در آن مراتب تقوا و قرب الهي را طي مي كند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آيت الله بشير نجفي از مراجع نجف اشرف در ديدار گروهي از شيعيان لبنان كه براي شركت در اربعين حسيني به عراق آمده بودند، تاكيد كردند: زيارت امام حسين (عليه السلام) والاتر از بهشت است، پس از راه زيارت امام حسين (ع) وارد عالم جديدي شويد كه با تقوا و فضليت براي رسيدن به آن رقابت مي كنيد و مؤمن در آن مراتب تقوا و قرب الهي را طي مي كند.

ايشان افزودند: خواسته هاي مؤمنين در اين مكان مقدس بايد خواسته اي والا و بزرگ و به دور از تمامي خواسته هاي دنيايي باشد.

آيت الله نجفي تاكيد كردند: مؤمنين بايد با همكاري و همياري داشته باشند و براي ياري يكديگر و عدم گسترش تفرقه و كينه تلاش كنند؛ چرا كه آزار دادن مؤمن از اعمال حرامي است كه خداوند آن را دوست ندارد و به شدت به آن رسيدگي مي كند.

معظم له از مؤمنين خواستند كه رفتار و گفتارشان مطابق با سيره و رفتار اهل بيت (عليهم السلام) باشد و نمونه هاي حقيقي از شيعه تربيت يافته از انديشه اهل بيت (ع) ارائه دهند.

حضرت آيت الله بشير نجفي بر اهميت توجه به زبان عربي به عنوان زبان فقه، دين، عقيده، تفكر، فرهنگ و زبان اهل بهشت تاكيد كردند و افزودند: متأسفانه ملاحظه مي‌شود كه كشور هاي عربي و اسلامي در توجه به زبان عربي ضعف دارند.

ايشان در ديدار گروهي از جوانان كربلا بر اهميت مقابله با افكار گمراه كننده و فاسد كه هدفش انحراف جوانان از راه مستقيم است تاكيد و اشاره كردند: شما با خوش رفتاري و سعه صدر در راهنمايي مردم، بيان حق و راه هاي نجات كوشا باشيد.

منبع: حوزه

برچسب ها:اربعين - مراجع تقليد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: