شنبه|04 آذر 1396|06 ربیع الاول 1439|25 November 2017
زمان انتشار: 1396/07/28 - 10:24 |

حجت الاسلام نجفي روحاني خبر داد؛

دانشجويان ايراني در مسجد كوفه معتكف مي شوند

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق اعلام كرد كه با همكاري ستاد عتبات دانشگاهيان، امسال براي نخستين بار شماري از دانشجويان ايراني براي اعتكاف به مسجد كوفه اعزام مي شوند و در اين مراسم معنوي شركت خواهند كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در نشستي كه با حضور روساي سه دانشگاه برتر ايران و رييس دانشگاه كربلا برگزار شد، گفت: بسيار خرسندم از گردهمايي اربعين كه براي دانشگاهيان در حال تدارك است. چون اربعين فرصتي بسيار بزرگي براي تحقق تمدن جديد اسلامي است.

وي با بيان اينكه حركت اربعين در دنيا بي نظير و داراي معاني بسيار زيادي است، اظهار داشت: امروز دنيا تشنه اخلاق و معنويت است و اربعين جوابگوي اين نياز دنياي بشريت است.
نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: اربعين و زيارت امام حسين فرصت بسيار مناسبي براي توسعه و نشر معارف اهل بيت است، آن چه امروز بشريت به آن نياز دارد تنها در مكتب اهل بيت عليهم السلام پيدا مي شود كه چنين فرصتي را در هيچ جاي دنيا نمي توان يافت.
وي افزود: هم اينك ميزبان اصلي اين حركت عظيم مردم شريف عراق هستند و تاكيد بر وحدت و انسجام بين دو كشور است و اين عشق و شور و هيجان مردم عراق و ايران كه براي مراسم اربعين به كربلا مي آيند، بهترين فرصت براي اين است كه از جنبه هاي علمي و معرفتي بيشتري بهره مند شوند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني تصريح كرد: امروز رسالت دانشگاه ها و حوزه هاي علميه اين است كه پيام هاي اربعين را به دنيا برسانند و آن را جهاني كنند در همين راستا و به منظور آشنايي بيشتر دانشگاهيان دو طرف، سال گذشته حدود 60 هزار دانشجو به صورت متمركز به عتبات اعزام شدند.

وي برگزاري جلسات متعدد فرهنگي و معرفتي و هم انديشي دو طرفه ميان دانشگاهيان ايران و عراق را از جمله اين برنامه ها دانست و گفت: در سال حدود 200 هزار دانشجو براي اعزام به عتبات ثبت نام مي كنند كه همه اينها در نوبت اند ولي ما توان بيش از اعزام 60 هزار دانشجو را نداشتيم والا استقبال دانشجويان بسيار چشمگير است.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: براي حضور دانشجويان به عتبات برنامه ريزي هاي خوبي صورت گرفته است كه ستاد عمره وعتبات دانشگاهيان در حال برنامه ريزي و تدارك براي معتكف كردن تعداد بالايي از دانشگاهيان در آن 3روز اعتكاف در مسجد كوفه هستند كه با توجه به تلاش ها و پيگيري هاي مسوولان آنها قرار شده بابت اين مسئله به دانشجويان وام پرداخت كنند تا دانشجويان راحت تر بتوانند اعزام بشوند و از اين برنامه خوب استفاده كنند.
برچسب ها:عتبات - دانشجويي - اربعين - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: