شنبه|04 آذر 1396|06 ربیع الاول 1439|25 November 2017
زمان انتشار: 1396/05/29 - 20:11 |

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري :‌

برگزاري چهل محفل انس و معرفت براي زايران مدينه قبل / تداوم جلسات در مكه مكرمه

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري از برگزاري بيش از 40 محفل "‌انس و معرفت " در هتل هاي محل اقامت زايران كشورمان در مدينه منوره خبر داد و گفت :‌ باتوجه به عزيمت شمار بسياري از زايران به شهر مكه ؛ اين نشست ها در مكه مكرمه نيز با قوت ادامه پيدا خواهد كرد.
حجت الاسلام و المسلمين سيد "‌ جواد مظلومي"‌ روز يكشنبه در گفت و گو باخبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره ؛‌ با اشاره به استقبال پرشور زايران كشورمان از محافل انس ومعرفت گفت :‌ سفر معنوي و بسيار مهم حج ؛‌ آغازي براي يك تحول روحي در زايران است و اين تحول نيازمند افزايش شناخت نسبت به فلسفه حج مي باشد .

وي گفت : در نشست هاي " انس و معرفت " تلاش شده است تا زايران با معارف و اسرار نهفته در مناسك حج بيش از گذشته آشنا شوند و استقبال زايران كشورمان از اين نشست ها ؛‌ بيانگر اهميت و تاثيرگذاري اين جلسات است.

حجت الاسلام مظلومي گفت كه همزمان با ورود زايران كشورمان به مكه ؛ محافل " انس و معرفت " در مكه مكرمه نيز آغاز شده و تا پايان عمليات حج اين نشست ها در شهرهاي مكه و مدينه ادامه خواهد يافت.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در بخش ديگري از اين گفت و گو به طرح "‌فصل مهماني " با هدف حفظ سوره هايي از قرآن كريم ‌اشاره كرد و گفت : پيرو فرمايش مقام معظم رهبري درخصوص انس بيشتر زايران با قران و حفظ برخي سور مباركه قرآن ؛‌ مسابقات فرهنگي در كاروان ها در اين خصوص برگزار مي شود.

وي اجراي طرح " فصل مهماني " را آغاز مناسبي براي حفظ كل قرآن كريم دانست و درباره برنامه جزء خواني قرآن در كاروان هاي زايران ايراني گفت : در نشست هاي جزء خواني ؛ روحانيون كاروان ها به توضيح و تفسير و نيز شان نزول برخي آيات قران كريم مي پردازند.

حجت الاسلام مظلومي در پايان گفت :‌ همچنين در حوزه فعاليت هاي فرهنگي در طول موسم حج تلاش شده است تا از فضاي مجازي نيز در راستاي نشر و گسترش معارف حج بهره برداري كنيم و هم اكنون برخي كانال هاي تخصصي در فضاي مجازي به فعاليت روحانيون كاروان ها ؛ ‌معين ها ؛ معينه ها ؛‌ ياوران حجاج و طرح مودت اختصاص يافته است .


برچسب ها:حج - مدينه - مظلومي - فرهنگي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: