شنبه|04 آذر 1396|06 ربیع الاول 1439|25 November 2017
زمان انتشار: 1396/04/29 - 15:19 |

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري:

جزوه فرهنگي " شوق ديدار " به زائران حج تمتع 96 اهدا مي شود

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در سازمان حج و زيارت گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده، بسته هاي فرهنگي در قالب كتاب، بروشور و برخي جزوات مورد استفاده زائران حج تمتع به تمامي زائران قبل از اعزام اهدا خواهد شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين «سيد جواد مظلومي» روز پنج شنبه در همايش مديران ستادي و استاني سازمان حج و زيارت در تهران افزود: بسته هاي فرهنگي تهيه شده ويژه زائران شيعه و سني بوده و همچنين به همه زائران بن خريد محصولات فرهنگي ارايه خواهد شد.

وي با بيان اينكه يك جزوه فرهنگي با عنوان «شوق ديدار» هم تهيه و براي همه مديران كاروانها ارسال شده است، گفت: تاكنون 64 هزار سفارش دريافت بسته فرهنگي از زائران سراسر كشور دريافت شده و اميدوارم مابقي زائران نيز هرچه سريعتر درخواست هاي خود را ارايه نمايند.

حجت الاسلام مظلومي با تاكيد بر همدلي و همكاري بيشتر ميان همه دست اندركاران حج، خاطر نشان كرد: انجام معاينات پزشكي براي روحانيون اعزامي از ديگر اقدامات بسيار خوبي است كه امسال بيش از گذشته به آن توجه شده است تا روحانيون بتوانند در ارايه خدمات به زائران فعاليت كنند.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در سازمان حج و زيارت افزود: بهره مندي از روحانيون مجرب براي ارايه هرچه بيشتر خدمات به زائران از ديگر اقدامات بسيارخوبي است كه امسال مورد توجه خاصي قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه امسال تعداد افراد «معين» دو برابر «معينه ها» در نظر گرفته شده است، تصريح كرد: تغييرات در نوع آموزش ها و نيز آموزش هاي امداد و نجات به مديران كاروان ها از ديگر اقدامات خوبي است كه به انجام رسيده است.

حجت الاسلام مظلومي با اشاره به برگزاري برخي از آيين هاي فرهنگي در هتل هاي محل اقامت زائران ، گفت: روحانيون بايد با تلاش بيشتر و توجه به برنامه ريزي هاي انجام گرفته سعي كنند حقي از زائري ناديده گرفته نشود و آموزش هاي لازم در زمينه مسايل فرهنگي را به زائران ارايه نمايند.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري با تاكيد بر اينكه همه روحانيون و افراد معين و معينه بايد در نشست هاي آموزشي حضور داشته باشند، افزود: برگزاري مسابقات قرآني و فرهنگي از ديگر برنامه هاي درنظر گرفته شده براي زائران ايراني بيت الله الحرام است.

برچسب ها:حج 96 - فرهنگي - مظلومي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: