یکشنبه|26 آذر 1396|28 ربیع الاول 1439|17 December 2017
زمان انتشار: 1396/01/09 - 08:27 |

مفتي اهل سنت عراق در حرم امام حسين (ع):

در برابر طرح تقسيم عراق بايستيد

مفتي اهل تسنن عراق ضمن دعوت از همه مردم عراق به وحدت راي ،اتحاد و اهتمام به يكپارچگي اين كشور، از آنها خواست كه مردانه ايستادگي كنند تا چاقويي را كه بمنظور تقسيم عراق يا زدن گردن آن، بر گردن عراق گذاشته اند، دور كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، شيخ مهدي الصميدعي، مفتي اهل تسنن عراق، در ضمن بازديد از استان كربلا در گفتگوي خبري در حرم سيدالشهدا (ع) همه مردم عراق را به وحدت راي ، اتحاد و اهتمام به يكپارچگي اين كشور فراخواند.
مفتي اهل تسنن عراق تاكيد كرد : عراقي ها بايد مردانه ايستادگي كنند تا چاقويي را كه بمنظور تقسيم اين كشور يا زدن گردن آن، بر گردن عراق گذاشته اند، دور كنند.

صميدعي با بيان اينكه فتنه اي كه در عراق برپا شده در واقع برنامه اي غربي براي تقسيم اين كشور است، تصريح كرد: ابزار اين برنامه، بر افروختن عواطف قبيله اي يا نژادي و بخشي نيز تاريخي است.

مفتي اهل سنت عراق ، هدف از اين توطئه را تقسيم كشور عراق به سه اقليم دانست و گفت: اين همان چيزي كه جورج بايدن نيز به آن اشاره كرد و آنها نيز بر همين اساس. عمل مي كنند.

صميدعي اظهار داشت: امريكايي ها با طرح خود ملت عراق را متفرق ساخته و اسم هاي گوناگوني روي اين ملت نهاده اند (كردها، عربها، شيعيان، اهل سنت و ... ) و بدين شكل توانسته اند مردم عراق را ناتوان سازند.

صميدعي با بيان اينكه من بعنوان مفتي قشري از مردم عراق بخش بزرگي از مسئوليت را به عهده ميگيرم، گفت: با همه مردم عهد ميبندم، امروز دين ، عقيده ، اخلاق و انسانيت از من مي طلبد كه ملت عراق را اولا به نام عراق و ثانيا به نام اسلام بنامم و بشناسم.

برچسب ها:مفتي - طرح - تقسيم - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: